• Prerušenie prevádzky MŠ

Milí rodičia,

vzhľadom na pretrvávajúcu nepriaznivú situáciu v súvislosti s chorobnosťou akútnych respiračných ochorení v okrese a zvýšeným výskytom týchto ochorení v našej  materskej škole, na odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rožňave, sa prevádzka materskej školy prerušuje od 20.12.2022 (t.j. utorok) do 22.12.2022 (t.j.štvrtok).

• Prerušenie prevádzky MŠ

Milí rodičia,

prevádzka materskej školy sa z dôvodu vianočných prázdnin prerušuje od 23.12.2022 (t.j.piatok) do 08.01.2023(t.j.nedeľa ). Prevádzka MŠ bude opätovne obnovená od 09.01.2023 (t.j.pondelok).

Kolektík  MŠ  vám praje požehnané a radostné Vianočné sviatky.

• Deň zdravia

• Pripravili ho pre deti študenti Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety.

Dňa 24.11.2022 prebehol v našej materskej škole "Deň zdravia". Pripravili ho pre deti študenti Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Deti si mohli vyskúšať obväzovanie, niektorým to išlo skutočne vynikajúco, vyskúšali si ako sa meria tlak, počúvali tlkot srdiečka skutočným lekárskym fonendoskopom. Mohli si vymaľovať obrázky a umiestniť správne oči, uši, ústa, nos na makete ľudskej tváre, či poskladať ľudskú kostru. Študenti nám priniesli ovocie i didaktické pomôcky a deťom nové vedomosti i skúsenosti. Ďakujeme.

• Návšteva knižnice

• Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Dňa 23.11.2022 sme s deťmi navštívili Gemerskú knižnicu Pavla Dobšinského v Rožňave. Deti si spolu s bielym zajačikom vypočuli príbeh o tučniačikovi a jeho zvieracích kamarátoch a porozprávali sme sa ako niektoré zvieratká žijú a ako vyzerajú. Potom si deti vybrali z poličiek, kde bolo véééľke množstvo knižiek pre deti tú svoju, ktorá sa im zapáčila a poprezerali si krásne ilustrácie v nej.