• História - Ako vznikla naša materská škola

• Katolícka materská škola sv. Jána Nepomuckého (pôvod, názov bl. Zdenky) vznikla z podnetu Mons. Stanislava Stolárika, diecézneho biskupa, ktorý vidiac túžbu  mladých rodín vychovávať svoje deti v duchu kresťanskej viery, poskytol svoje možnosti, aby mohla byť zriadená prvá Katolícka matrská škola v Rožňave. V diecéze, kde  je pastierom, je jeho dlhotrvajúcou túžbou oživenie viery a materská škola, ktorá bude vychovávať a vzdelávať deti v kresťanskom duchu. Preto po preskúmaní všetkých  možnosti,  nasledovalo rozhodnutie, že nesmie byť premárnená príležitosť odovzdávania viery  tým  najmenším a treba urobiť všetko, čo je potrebné, a čo sa dá, aby nádej Cirkvi, vložená do cirkevných škôl, sprostredkovala mnohým rodinám i deťom tú správnu odozvu Ježišovej lásky. Do tejto úlohy pozval spolupracovať Milosrdné sestry sv. Kríža, ktoré v línii svojej charizmy v tomto duchu deti vzdelávali a dnes túto úlohu vykonávajú apoštolské sestry Rodiny Panny Márie.