• Milí rodičia

•

Vedenie KZŠsMŠ sv. Jána Nepomuckého oznamuje, že z dôvodu výpadku dodávky elektrickej energie dňa 28. 9. 2023 (štvrtok), bude prerušená prevádzka materskej školy.  Ďakujeme za pochopenie.

s vyučovacím jazykom slovenským  na ulici Kósu Schoppera 22 v Rožňave

Informuje, že má ešte voľné miesta pre deti do MŠ ktoré chcú navštevovať našu školu pod vedením mladého, dynamického učiteľského kolektívu.

Ponúkame rodinné prostredie, pozitívnu a priateľskú klímu, výchovu a vzdelávanie detí v duchu kresťanských hodnôt.

Informácie vám poskytnú osobne v materskej škole alebo:

• Telefonický kontakt pre MŠ: +421 944 300 898

Webstránka materskej školy:  www.kzsms-ms.edupage.org

• Oznam

• Riaditeľstvo Katolíckej základnej školy s materskou školou sv. Jána Nepomuckého oznamuje, že riaditeľka školy v dňoch 8. a 9. 6. 2023 (štvrtok a piatok) UDEĽUJE RIADITEĽSKÉ VOĽNO pre žiakov  základnej a deti  materskej školy z organizačných dôvodov v súlade § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Zároveň oznamujeme, že nebude v prevádzke ani ŠKD (družina) a žiaci sú z obedov v tieto dni odhlásení.

• Modlitbový deň detí a mládeže za mier a pokoj vo svete

• Na 106. výročie zjavení Panny Márie vo Fatime, sa naša základná škola s materskou školou zapojila modlitbou svätého ruženca do akcie "Modlitbový deň detí a mládeže za mier a pokoj vo svete". Takto sa modlili za mier a ukončenie vojen vo svete naše deti z materskej školy:

• Svetový deň vody

• Detičky z I. a II. triedy pri príležitosti "Svetového dňa vody" si zopakovali a upevnili si vedomosti o význame vody pre ľudí, zvieratká a rastliny.

• Ponožková výzva

• Detičky z I. a II. triedy sa zapojili do ponožkovej výzvy.

*Čo je ponožková výzva?*

"Ponožková Výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.

Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Ich prijatie spoločnosťou. Práve vďaka informovanosti môže každý z nás búrať predsudky a pomôcť im, aby sa stali rovnocennými členmi spoločnosti a mohli realizovať svoje sny – žiť plnohodnotný život."

• II.trieda predškoláci

• V utorok predviedli naši šikovní predškoláci svojim mamkám a ockom čo všetko si osvojili v našej materskej škole a čo všetko už vedia a ukázali, že sú výborne pripravení na nástup do školy. 🙂

• II.trieda Včielky

• II.trieda Včielky a ich vzdelávacie aktivity 🙂 :
            Námetová hra na "lekára" a "zubára".
            Matematika s BeeBot včielkou.
            Hygiena a starostlivosť o zuby.
            Bacil Emil.

• II.trieda "Včielky "

•

Téma týždňa "Ľudské telo ako ho nepoznáme"

Predškoláci si vo vzdelávacích aktivitách osvojili: "ZMYSLY" v hre štipcovačka.

Opísali základné fyziologické funkcie ľudské tela a následne umiestnili na maketu ľudskej postavy vnútorné orgány  a vonkajšie časti tela.

V hre SLOVNÁ BANKA identifikovali  písmená ABECEDY v slove "ZRAK", "SLUCH" a "HMAT" .

V piatok si vyskúšali výtvarnú výchovu trochu "inak"- vyhotovili farebný plagát odtláčaním chodidiela a dlaní 🙂.

• Posvätenie materskej školy

• Dňa 10. januára 2023 posvätil našu materskú školu náš duchovný správca don Imrich. Spolu s ním našu materskú školu navštívili aj koledníci - žiaci ZŠ. K ich duchovným piesniam sa pridali aj naši škôlkári.

• Prerušenie prevádzky MŠ

Milí rodičia,

vzhľadom na pretrvávajúcu nepriaznivú situáciu v súvislosti s chorobnosťou akútnych respiračných ochorení v okrese a zvýšeným výskytom týchto ochorení v našej  materskej škole, na odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rožňave, sa prevádzka materskej školy prerušuje od 20.12.2022 (t.j. utorok) do 22.12.2022 (t.j.štvrtok).