• Návšteva "babičky"

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva "babičky".

Z celého srdca ďakujeme pani ML za jej návštevu u nás v materskej škole. Pochádza z Heľpy a prišla v kroji, ktorý sa u nich nosí. Porozprávala nám o svojom detstve, naučila nás pieseň Kukulienka kde si bola, ktorú si spievala ako malé dievča. Zahrali sme sa Oli, oli Janko a Kolo kolo mlynské. Milá "babička" išla s nami i do knižnice i na dvore nám pomohla s hrabaním lístia. Poradila nám, že zo sušeného lístia, alebo zo slamy či sena si môžeme vyrobiť stoličky. Spolu sme sa naobedovali a nechýbala ani rozprávka o Betuške. Ďakujem za krásnu návštevu!

• S pani riaditeľkou

• Do fotogalérie bol pridaný nový album S pani riaditeľkou.

Naša milá pani riaditeľka sa u nás zastavila práve v čase, keď sme sa chystali na olovrant a po ňom na veľkú brigádu:). Prijala pozvanie na čajík a s radosťou sme jej ukázali hojdacieho koníka, ktorého sme práve v ten deň dostali. Ukázali sme jej naše plány s úpravou dvora materskej školy a pustili sa do práce. V tento deň nám aj počasie veľmi prialo.

• Deň kaše

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň kaše.

Aj my sme sa zapojili do projektu: "Deň kaše", žiaľ nestíhali sme fotiť radosť detí počas jedenia jedla, ktoré si samé pripravili:) Deň kaše je medzinárodný deň, ktorý sa každoročne oslavuje 10. októbra. Tento deň je organizovaný organizáciou, ktorá pomáha deťom žijúcim v chudobných krajinách sveta tým, že im poskytuje každodenné jedlo v škole. Hlavným cieľom Dňa kaše je upozorniť na dôležitosť výživného jedla pre každé dieťa sveta a zároveň podporiť stravovací program Mary's Meals, ktorý poskytuje jedlo deťom v chudobných oblastiach. Osvedčenou praxou Mary's Meals je poskytovať deťom porciu kaše alebo iného jednoduchého jedla v školách, čím ich pritiahne do vzdelávacieho procesu a zlepší ich životné podmienky. Týmto spôsobom organizácia prispieva k boju proti hladu a zabezpečuje, aby deti mali prístup k vzdelaniu.

• sv. omša

• Do fotogalérie bol pridaný nový album sv. omša .

Deti sa dnes zúčastnili na sv. omši v kaplnke ZŠ sv. Jána Nepomuckého, kde sme spolu s Vami, milí rodičia, pozvaní každý druhý týždeň. Tešíme sa na Vás!

• Spoločnými silami

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Spoločnými silami.

Ako fotogaléria ukazuje, aktívne a s veľkou radosťou sa podieľame na skrášlení nášho okolia:). Deti so zápalom rýľovali, vyrovnávali trávnik, trhali zelinu a zbierali prírodniny na vytvorenie senzorického chodníka s ktorým nám pomôžu aj študenti KZŠ. Spolu si pripravujeme aj políčko na sadenie. Ak máte "chvíľku", pridajte sa k nám:)

• Láska darovaním rastie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Láska darovaním rastie.

S deťmi sme si vyfarbili anjela a nalepili na vystrihnuté srdiečko. Naše výrobky sme dali do košíka a pridali veľký Merci dezert. Obliekli sme si bundičky, obuli topánky a naše pozdravy sme sa vybrali porozdávať ľuďom, ktorých počas prechádzky stretneme. Ku čokoládke a vyrobenému pozdravu sme popri darovaniu, popriali aj krásny deň. Ani nemusíme hovoriť koľko radosti bolo na oboch stranách. Naša prechádzka vrcholila u Otca biskupa. Okrem srdečného privítania, otcovského objatia, biskupského požehnania si deti niesli aj plné taštičky darčekov. Pán Boh Vám zaplať milý Otec biskup za krásnu škôlku v ktorej sme veľmi šťastní!

• Naše prvé dni v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Naše prvé dni v MŠ.

Prvý deň sa deti zúčastnili príhovoru pani riaditeľky na šk. dvore, potom nasledovala sv. omša. Deti sa rýchlo zoznámili s novým prostredím a oslovili ich nové hračky, odrážadlá a šk. dvor s preliezkami.

• Knižnica

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Knižnica.

Každý druhý týždeň naši škôlkari v rámci predčitateľskej gramotnosti navštevujú knižnicu. Majú svoj čitateľský preukaz a pani knihovníčky im pripravujú pútavý program.