• Prerušenie prevádzky Katolíckej základnej školy s materskou školou

• Riaditeľstvo Katolíckej základnej školy s materskou školou sv. Jána Nepomuckého oznamuje, že na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rožňave z dôvodu pretrvávajúcej vysokej chorobnosti žiakov sa v dňoch od 30. 11. -  01. 12. 2023 vrátane prerušuje prevádzka základnej školy aj materskej školy, t. j. žiaci ostávajú doma a sú už zo stravovania v školskej jedálni odhlásení. Nástup žiakov na vyučovanie bude v pondelok 04. 12. 2023. Ďakujeme za pochopenie

• Poskočme si trošku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Poskočme si trošku.

Každý utorok svojím príjemným, láskavým a zároveň profesionálnym prístupom vedie naše deti p. Ivana N., z folklórneho detského súboru Haviarik, k láske k hudbe, spevu, tancu a tradíciám. Deti sa na tento krúžok veľmi tešia. Úprimne ďakujeme!

• Sv. Martin

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Sv. Martin.

Ako je na tento deň zvykom i naše deti si vyrobili lampášik a spolu sme sa vydali hľadať sv. Martina. Netrvalo dlho a naozaj sme ho našli. Jeho dmenou za krásne divadielko, ktoré sme si o ňom nacvičovali, (a raz Vám ho radi ukážeme), nám dovolil povoziť sa na "jeho" koňovi. Koníka mal sv. Martin požičaného z Hobby jazda Lipovník, za čo srdečne ĎAKUJEME!

Na naše veľké prekvapenie sa u nás zastavil i otec biskup. Ďakujeme mu za túto vzácnu návštevu, starostlivosť, skryté obety, požehnanie a modlitby s ktorými nás denne obdarúva. Pán Boh zaplať!

• Radosť z prvých kotúľov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Radosť z prvých kotúľov .

Tento týždeň sme tému "Farby tvary" zábavne pridali ku kotúľom či inému cvičeniu. Deti, po krátkej rozcvičke, hľadali podľa pokynov farbu či priestorový útvar ako guľa, kocka, kváder,valec.

• Pasovačka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pasovačka.

Za nami sú prvé tri mesiace a my sme mohli pasovať naše deti za pravých škôlkarov. Za výbornú adaptáciu obdržali medailu a pracovný zošit:)

• Tradície

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Tradície.

Pani Tonka B. nám požičala kroj, ktorý ušila jej mamička, keď bola ešte dieťaťom. Spolu s deťmi sme si všimli námahu a lásku s ktorou bol vyrobený. Na chvíľu sme sa preniesli do minulosti. Povedali sme si, ako si kedysi ľudia vážili svoje šaty. Slávnostné oblečenie si obliekali len na výnimočné príležitosti a potom pekne odkladali do truhlíc:)... Porovnali sme si aké oblečenie a ku akej príležitosti sa nosí dnes. Deti si vyrobili klobúky a čepce, vyskúšali skladanie a upratovanie oblečenia a po spánku si samé stiahli obliečky. Veľmi sa tešili, že všetko vedia: "Akí sme šikovní."

• Posilovňa

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Posilovňa.

Spolu s deťmi sme si zriadili "posilovňu" v ktorej sa denne stretávame na naše ranné cvičenia. Veľká žinienka je momentálne tou najobľúbenejšou súčasťou tejto miestnosti. Už nám poslúžila aj na nacvičenie kotúľov:)

• Poteším?

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Poteším?.

Vážení rodičia, milé deti , na známosť sa vo veľkom predstihu dáva, že tento mesiac sa bude opäť spúšťať zbierka „ Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? „ Opäť spoločne potešíme osamelé srdcia seniorov a prinesieme im čaro Vianoc.

• Milá babka, milý dedko

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Milá babka, milý dedko.

"To je naša babka, dedko, prababka či prapradedko. Ich teplá dlaň a sivé vlasy, dobré srdce lásku hlási. Častokrát sa so mnou hráte, rozprávočky rozprávate. Preto v dnešný veľký deň Povedať chcem ďakujem". Svoje prvé vystúpenie naše deti zvládli na čistú jednotku. Najväčšou radosťou však pre nás a pre našich drobcov bolo, že ste prišli! Ďakujeme

• Aj my zachraňujeme duše

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Aj my zachraňujeme duše.

Naše deti veľmi dobre pochopili, že pomoc dušiam v očistci neprichádza cez krásnu výzdobu hrobov, ale je to naša modlitba. Využili sme prechádzku na návštevu cintorína, kde sme sa za duše v očistci pomodlili a s radosťou aj zapálili sviečky.