• Zábavná tanečná

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zábavná tanečná.

Na tanečnú sa vždy tešíme! Deti sa tu oboznamujú nielen s tancami, ale i piesňami a hudobno - dramatickými hrami, ktoré sa hrávali ešte aj naše mamy: Zlatá brána, Osievame múčku, Kolo kolo mlynské, Oli oli Janko...Proste hodina plná zábavy!

• Vianočné spevy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album "Vianočné spevy".

Pre vysokú chorobnosť sa naša "tvrdo" trénovaná besiedka s tetou Aničkou zúžila na vianočné piesne. Námaha, ktorú sme do nej vložili, nezostala bez odmeny. Prvým veľkým darom pre nás bolo vidieť medzi nami nášho otca biskupa Mons. Stanislava Stolárika. Ďakujeme z celého srdca za Váš čas! Počas vystúpenia sa deťom prišla poďakovať a svoje požehnanie priniesla i "Panna Mária". Na záver nás čakalo veľmi veľa darčekov, ktoré sme si samozrejme odbaľovali a užívali i celý posledný deň v tomto kalendárnom roku v našej krásnej materskej škole. Úprimne Vám všetkým prajeme a vyprosujeme požehnané vianočné sviatky!

• Betlehemské svetlo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Betlehemské svetlo.

Dnes nás až z Nitry navštívila skautská rodinka, aby naše deti obdarovala betlehemským svetlom. Toto vzácne svetlo je každoročne prinesené z Betlehema, z miesta, kde sa narodil náš Spasiteľ Ježiš Kristus. ,,Prinášame Vám svetlo z Betlehema, zapálené v Bazilike narodenia Pána. Ako symbol pravého svetla, Ježiša Krista, ktoré v týchto dňoch zostupuje na zem, aby zahnalo temnoty zla, utrpenia a hriechu a prinieslo všetkým, ktorí Ho milujú, svetlo nového života. Prijmite ho prosím ako znak viery a radosti.“ Každý, kto ,,túžil“ po tomto svetle si mohol zapáliť svoj kahanček. Zároveň nám zverili úlohu prinášať Jeho svetlo všetkým blížnym. Tak nechajme Ho spolu s deťmi horieť v našom srdci a zapaľujme ním svet. Pán Boh zaplať!, že ste si pre nás našli čas a merali túto ďalekú cestu.

• Sv. Mikuláš a PRIMA banka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Sv. Mikuláš a PRIMA banka.

Ako sv. Mikuláš vo svojom čase obdarúval chudobných, tak i dnes Prima banka pomohla naplniť jeho balíčky a nepriamo obdarovať našich drobcov. Očká detí žiarili akoby stretli nebeského hosťa. Z celého srdca Vám ďakujeme za Vašu štedrosť!

• Opätovné prerušenie prevádzky KZŠsMŠ

• Riaditeľstvo Katolíckej základnej školy s materskou školou sv. Jána Nepomuckého oznamuje, že na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rožňave z dôvodu naďalej pretrvávajúcej vysokej chorobnosti žiakov sa v dňoch od 05. 12. 2023 do 08. 12. 2023 vrátane opätovne prerušuje prevádzka základnej školy aj materskej školy, t. j. žiaci ostávajú doma a sú už zo stravovania v školskej jedálni odhlásení. Nástup žiakov na vyučovanie bude v pondelok 11. 12. 2023.