• Rozprávka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozprávka.

Dnes nám pani U. prišla prečítať nádhernú rozprávku o včelej princeznej. Bolo to krásne, ďakujeme!

• Chemická šou:)

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Chemická šou:).

Žiaľ, nestihli sme urobiť viac záberov, ale očami laika sme videli kúzla: vyrobenie ohňa na ruke, roztrhnutie šnúrky bez nožníc či nožíka, nafúkanie balóna... Naše deti mohli viackrát asistovať a teda takmer všetko mohli zažiť "na vlastnej koži". Ďakujeme za super akciu!

• La Musica

• Do fotogalérie bol pridaný nový album La Musica.

Dnes sme sa zúčastnili na stretnutí ako sám scenárista a režisér Peter Szőllősi na svojej webovej stránke píše: so zázračným učiteľom hudby ujom Doreminom, ktorý nás previedol svetom rôznych hudobných žánrov: najskôr inštrumentálnou hudbou - vyzvané deti si samé zahrali na hudobných nástrojoch. Potom si niektorí zatancovali v Labuťom jazere a iní sa vyzvŕtali pri rezkom rytme ľudovej muziky. Ako aj fotodokumentácia potvrdzuje, bolo to úžasné!!!

• Doktora sa nebojíme

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Doktora sa nebojíme.

V rámci témy "Povolania", nám pani Klára priblížila úlohu doktora. Oboznámila nás, čo všetko musí lekár skontrolovať, keď nás bolí hrdlo, bruško, noha... Deti sa s radosťou dali vyšetriť a zároveň sa dozvedeli zaujímavé i dôležité informácie. Z celého srdca ďakujeme za Vašu lásku a Váš čas milá pani doktorka!

• U prvákov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album V škole.

Na DOD v Katolíckej základnej škole sme sa presvedčili o tom, že je super! S prvákmi sme strávili jednu celú vyučovaciu hodinu, v družine sme si vyrobili zajačika a všetci predškoláci dostali aj taštičku s darčekami. Ďakujeme!

• 20 výročie nášho Otca biskupa

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 20 výročie nášho Otca biskupa.

S našimi deťmi sme sa pripojili ku všetkým gratulantom nášho drahého otca biskupa Stanislava. S vďakou Nebeskému Otcovi za jeho službu pastiera rožňavskej diecézy, ho chceme naďalej sprevádzať svojimi modlitbami a vyprosovať mu mocnú ochranu Panny Márie

• Janko Hraško

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Janko Hraško .

Spolu s deťmi sme sa preniesli do rozprávky o Jankovi Hraškovi interaktívne podanej našimi novými "kamarátkami" sestričkami. Po predstavení si deti s radosťou vyskúšali všetky rekvizity. Sestričky, ktoré nás prišli navštíviť až z Nitry sme zobrali na "výlet". Ukázali sme im našu nádhernú Kalváriu. Ďakujeme za "veselú" návštevu.

• Naše "hviezdičky" s hviezdami

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Naše "hviezdičky" s hviezdami.

Dnes sme boli na niekoľko minút prenesené na nebeskú oblohu. Pán hvezdár si pre nás pripravil veľmi zaujímavú prednášku, do ktorej sme sa s nadšením zapájali, pýtali, odpovedali, niektorí z nás aj "hviezdili". Našu vzácnu návštevu sme ani nechceli pustiť domov:). Pánovi Jurajovi ĎAKUJEME za jeho nezištnú službu, čas, lásku, vedomosti i obrázky, ktorými nás obdaroval.

• Prerušenie prevádzky Katolíckej základnej školy s materskou školou

• Riaditeľstvo Katolíckej základnej školy s materskou školou sv. Jána Nepomuckého oznamuje, že na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rožňave z dôvodu pretrvávajúcej vysokej chorobnosti žiakov sa v dňoch od 13. 02. do 16. 02. 2024 vrátane prerušuje prevádzka základnej školy aj materskej školy, t. j. žiaci ostávajú doma a sú už zo stravovania v školskej jedálni odhlásení. Nástup žiakov na vyučovanie bude v pondelok 19. 02. 2024.

• Opäť prekvapenie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Opäť prekvapenie.

Ujo Milan a teta Monika nám zaujímavo, pútavo, interaktívne, zážitkovo predstavili povolanie poľovníka. Na záver mali pre nás veľké prekvapenie: priniesli medzi nás poľovníckeho psa, ktorý poslúchal aj na povely detí: "Daj labu", "Sadni", čo bolo opäť novým zážitkom. Z celého srdca ĎAKUJEME, za nezištné spestrenie našich výchovno-vzdelávacích aktivít a prehĺbenie poznatkov, za Váš čas!

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

Poklad nájdený, princezná zachránená, šišky upečené, tak môžeme tancovať!

• Beseda s poľovníkom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s poľovníkom.

Pánovi poľovníkovi ďakujeme za krásne dopoludnie a vzácne rekvizity. Priniesol nám ukázať aj lebku medveďa a vlka! Deti pozorne počúvali, odpovedali a z uja poľovníka nespúšťali oči. Ďakujeme za jeho čas a láskavý prístup.