• Včielky

Druhý október "Sviatok anjelov strážnych". - spoločná praca

Tvorenie - Jeseň pani bohatá

• Oznam

• PODMIENKY NÁSTUPU DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY PO PRERUŠENÍ PREVÁDZKY MATRESKEJ ŠKOLY

Vedenie Katolíckej základnej školy s materskou školou sv. Jána Nepomuckého po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Rožňave oznamuje, že po prerušení prevádzky materskej školy  a následných jesenných prázdninách deti materskej školy nastupujú do materskej školy  dňa 2. 11. 2021 za nasledovných podmienok:

• Zákonní zástupcovia pozitívne testovaných detí aj detí v karanténe sú povinní sa riadiť aktuálnymi predpismi  Vyhláška 252 (minv.sk),
            • pozitívne testované deti do materskej  školy nastupujú až po skončení izolácie nariadenej detským lekárom,
            • deti v karanténe do materskej školy nastupujú až po skončení karantény a po konzultácii rodiča s detským lekárom,
            • deti s príznakmi ochorenia (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, bolesť brucha, vracanie, hnačka) do materskej  školy nenastupujú,
            • každé dieťa  je povinné pred nástupom do materskej školy preukázať sa Písomným vyhlásením o bezpríznakovosti  https://www.minedu.sk/data/att/20970.docx,

O prípadných zmenách v súvislosti s epidemiologickou situáciou a nástupom detí do materskej  školy budú zákonní zástupcovia detí okamžite informovaní prostredníctvom webovej stránky materskej školy prípadne prostredníctvom ich učiteliek matreskej školy.

• Poďakovanie za školský rok a rozlúčka s predškolákmi

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Poďakovanie za školský rok a rozlúčka s predškolákmi.

Ako ten čas rýchlo letí, že nám z malých detí vyrástli veľkí predškoláci, ktorí sa už chystajú do školy... Za celý školský rok sme toho zažili spolu veľa, preto sme pozvali našich rodičov a všetky deti, aby sme sa spoločne s otcom Matúšom v modlitbe poďakovali za všetky Božie dobrodenia, aby požehnal naše deti na prázdniny a na ich cestu do školy. Bolo nám krásne, vďačne, radostne, ale aj smutno, lebo s niektorými sa už neuvidíme. Do ďalších rokov škôlke želáme hojnosť Božieho požehnania a veľa dobrých detí, rodičov i učiteľov.

• Zápis detí do MŠ  pre školský rok 2021/2022 ešte nekončí !!!

• Naša škôlka má ešte pár voľných miest, SRDEČNE VÁS POZÝVAME.

Žiadosti môžete posielať celý čas, až do naplnenia kapacity. Prihlášku môžete priniesť osobne, alebo ju vhodiť  do schránky, alebo ju poslať  elektronicky

Tešíme sa na Vás

• Cestujeme po svete

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Cestujeme po svete.

Spoločne sme sa vybrali objavovať svet, všetky kontinenty a deti, ktoré na nich bývajú a poznávali sme aj rôzne prostredia a zvieratká, ktorí v nich žijú. Plavili sme sa cez oceán a more a vznášali sme sa aj na zázračnom lietajúcom keberci...

• Vodný deň

• Konečne sa nám oteplilo! Na tento deň sme čakali od oslavy MDD. Tak dnes sme sa dobre ponatierali pre slniečkom, naplnilisme vodou vodné balóny, z obyčajnej fľaše sme si urobili "sprchu" a oblievali sme sa do sýtosti.... a veru sa vody nikto nezľakol... mokré boli aj pani učiteľky... :)

• Športový deň - Beh pre Máriu

• Dnešný športový deň sme súťažili v behu. Túto súťaž sme venovali P. Márii – ako darček, že je našou Nebeskou Mamkou, a že nás ochraňuje – venovali sme jej ho v mesiaci Máj, ktorý je jej zasvätený. Deti bežali zo všetkých síl a objavili sme aj nové bežecké talenty...  Na úvod sme privítali hostí – pána riaditeľa a našich duchovných otcov, zaspievali sme si hymnu o P.Márii, dali sme športový sľub, že budeme súťažiť „fer play“ a súťaž sa začala.... no a teraz už poznáme aj víťazov, ktorým srdečne blahoželáme. Na záver sme si zahrali futbal s o.Matúšom a o. Ondrejom.  Do fotogalérie bol pridaný nový album Športový deň - Beh pre Máriu.

• Predškoláci v škole na návšteve

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Predškoláci v škole na návšteve.

V rámci prípravy do školy sme navštívili našu základnú školu a zúčastnilu sme sa na 2 vyučovacích hodinách... V škole sa nám páčilo, aj sme si vyskúšali učenie, úlohy a dostali sme aj darček od detí a p.učiteľky. Ďakujeme, už sa do školy tešíme!